Manažerský odkup novým trendem?

Manažerský dokup neboli management buy-out (MBO) je způsob akvizice společnosti, kdy se novými vlastníky stávají pracovníci přímo z řad managementu. Děje se to díky odkupu kontrolního majetkového podílu ve společnosti, ve které pracují.

manažerský odkup

Tato možnost je častokrát pro majitele firmy preferovanější a to z toho důvodu, že při odchodu do důchodu již nemá síly na vedení společnosti tak, jako dřív. Na druhou stranu se nechce vzdávat všeho, co za léta působení ve společnosti vybudoval a nemá žádného řádného následovníka. Právě z tohoto důvodu se rozhodne, že prodá kontrolní podíl majetku do rukou managementu, jelikož ví, že jeho management je spolehliví a hlavně si pořád nechává nějaký majetkový podíl, takže není bez hlasu. Většinou preferuje tuto možnost před předáním do rukou konkurence.

Předání firem do rukou managementu

Manažerský odkup je transakčně velice složitá operace, proto je mnohem lepší, pokud na správné provedení dohlíží společnost, která pohlídá, že se vše děje správně dle předpisů, nejsou porušovány žádné zákony a výsledek je přesně takový, jaký si bývalý vlastník přál. Jedna z těchto společností je Samak, která má s manažerským odkupem dlouholeté zkušenosti a zvládne provést celou operaci bezproblémově od začátku až po její vyvrcholení.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4