Proč kvalitní peněženka je spojována se zodpovědností a dospělostí.

kožené peněženky ruční výroby

 

Možná se ptáte, koho zajímá, jakou máte peněženku, ale právě proto byste si měli přečíst tento článek. Nejen, že zásady správného jednání se opírají o kvalitní osobní doplňky ve skvělém stavu, ale také feng shui k tomu má své připomínky. Proto jsou oblíbené kožené peněženky ruční výroby, které reprezentují stálost a kvalitu.

Pohled feng shui


Feng shui tvrdí, že byste svoji peněženku měli milovat a respektovat. Pokud máte starou, polorozpadlou peněženku, kterou sice máte rádi, ale víte, že její dny už jsou za ní, je třeba ji nechat jít. Místo, kde uchováváte své vydělané peníze by mělo být na první pohled stabilní, bytelné a opečovávané.
Bonus: feng shui tvrdí, že byste neměli mít v peněžence tretky, staré účtenky, ani třeba fotky svých blízkých, aby se vaše pocity při placení netočili kolem něčeho jiného, než zodpovědné nakládání s financemi.

Kvalita nad estetikou


Pokud chcete pořizovat peněženky, které jsou zdobené obrázky, flitry, třpytkami, nebo jsou dokonce z plastu, zamyslete se. Samozřejmě, můžete mít takovou peněženku na určité příležitosti, ale vaše každodenní peněženka by měla být spíše funkční.

Jak vybírat


Položte si tyto otázky před tím, že se pustíte do výběru nové peněženky.

Kolik karet s sebou denně nosím?


S mobilními aplikacemi jako je Stocard můžete mít všechny věrnostní karty s sebou elektronicky a nechat v peněžence pouze ty skutečně důležité karty.
Běžně s sebou člověk nosí 3-5 karet, nejčastěji to jsou občanský průkaz, průkaz zdravotního pojištění, řidičák a jedna až dvě platební karty. Mějte tedy toto na paměti při výběru a pamatujte, že například kůže se časem roztahuje, takže karty budete moci pohodlně zasunout za sebe.

Nosím vždy hotovost?


Pokud jste jako já, málokdy nosíte s sebou bankovky, natož mince. Pokud vaše každodenní platby probíhají z 90 % přes kartu, asi nemá cenu si kupovat peněženku, která těmito prostory disponuje. Bude vám stačit malá peněženka pouze na karty.
Pokud máte vždy s sebou hotovost a mnoho mincí, které rádi dělíte, nezapomeňte na to během výběru.

Jaký materiál?


V zásadě bych vám doporučila pravou kůži, o kterou se budete starat, aby peněženka dlouho vydržela, ale pokud se vám tato varianta protiví, vsaďte na korek! Je to etičtější a ekologičtější varianta.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4