Batoh na notebook vás zachrání před bolestí zad

batoh na notebook

Dámské kabelky a pánské tašky do ruky jsou sice typickým elegantním řešením pro lidi pracující v kanceláři, ale pokud s sebou musíte všude nosit pracovní notebook víte, že se rychle pronese. Jak vám batoh na notebook, kvalitní obuv a správně padnoucí prádlo mohou zachránit v důchodu páteř se dozvíte v tomto článku.

Proč je batoh záchranou

Pokud celý den cestujete s notebookem, lahví vody, peněženkou, nabíječkou, klíči a mobilem, rozhodně byste měli uvažovat o přesedlání na batoh na notebook. Jelikož se každé kilo počítá, nevyvážené a dlouhodobé závaží na jedné straně těla nutí svaly druhé strany asymetricky pracovat, stáčet páteř do nepřirozených poloh. díky tomu vznikají bolesti hlavy, záhadné píchání v kloubech, nevolnost a časem skoliózu. Ze stejného důvodu se snažíme cvičit symetricky když sportujeme, a při jednostranných sportech více uvolňujeme a protahujeme stranu druhou.

Podpatky nejsou na denním pořádku

Jen málokteré zaměstnání vyžadují nošení podpatků a cenu za eleganci vám stejně nikdo nedá. Co se ovšem začne v brzkém stáří projevovat je stáčení prstů do nepřirozených tvarů, vytočení pánve dozadu, nerovnoměrná síla svalů okolo nezbytných kloubů a to je to poslední, co ve stáří potřebujete. Nechte tedy podpatky na speciální příležitosti a investujte do kvalitních antišokových bot, které zajistí celodenní pohodlí.

Narovnejte se!

Říkávaly babičky a ze správného důvodu - špatné držení páteře nejen nehezky vypadá, ale hlavně, velmi rychle zkracuje svaly krku a hrudníku a drží je v křeči. Tento stav může snadno vyvolat úraz při rychlých pohybech, záhadné bolesti a nevolnosti a také zatuhnutí páteře v nezdravém úhlu nadobro. Proto si dopřejte veškeré pohodlí při sezení v kanceláři, při kterém trávíte denně tolik času. Podložky pod bedra, zápěstí, nohy a monitory mohou působit trochu přehnaně, ale to pohodlí stojí za to a páteř máte jenom jednu.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4