Bezpečné hydraulické hadice chrání vaše zdraví

hydraulické hadice

V současné době jsou vysokotlaké hydraulické hadice, co se týče bezpečnosti, velmi podceňované. Pokud si myslíte, že se vám nemůže při práci s hadicí nic stát, potom jste na omylu. Při manipulaci, montáži a výměně hadice musíte být obezřetní a opatrní. V dnešním článku se podíváme, proč je bezpečnost u hydraulických prvků tolik žádoucí.

Rizika spojená s vysokým tlakem

Pokud pracujete s hydraulickými systémy, určitě jste si všimli nepatrného úniku oleje přes hydraulickou hadici. Nejčastěji se únik oleje objevuje ve spoji hadice s koncovkou, případně ve spoji koncovky a další části stroje. Tento jev byste rozhodně neměli přehlížet, i když spousta uživatelů hydraulických strojů nad tím mávne pouze rukou. Pokud uniká olej z hydraulické hadice, mohlo by dojít k závažnému poranění člověka obsluhující daný stroj.

Dále může olej unikat malou dírkou v hadici, což nastává hlavně v případě, že dojde k vulkanizaci hadice.

Kdy je životnost hydraulické hadice u konce?

Samotné poškození hydraulické hadice signalizuje konec její životnosti. Není možné stanovit počet měsíců či let, jak dlouho hadice vydrží. Každá hadice vydrží různou dobu, záleží na jejím využití, způsobu používání, servisu a podobně. O hydraulické prvky, nikoliv pouze hadice, je nezbytné se starat, provádět pravidelný servis a kontrolovat je.

Pokud se v této práci neorientujete, doporučujeme se obrátit na firmu Hydrocom, která se zabývá hydraulikou Brno a má ve svém portfoliu produktů nejen hydraulické hadice, šroubení a další prvky, ale nabízí také servis hydraulických prvků.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4